Erken Veya Geç Boşalma


Erken ve Geç Boşalma Nedir?

 Sağlık açısından oluşan sorunlar belirli durumları tetikleyebilmektedir. Kişilerin cinsel yaşamları içerisinde de belirli sorunlar kişilerin boşalma sürelerini etkileyebilmektedir. Erken ya da geç boşalma durumları pek çok kişide meydana gelen cinsel sağlık sorunlarından bir tanesi olmaktadır. Kişilerin psikolojisini ve cinsel yaşamının etkileyen önemli bir sağlık sorunu olarak tedavi durumu oluşturulmaktadır.

 Erken boşalma durumu ve geç boşalma durumunu tetikleyen belirli etkenler mevcuttur. Cinsel yaşam içerisinde kişilerin cinsellik sırasında çok kısa bir süre içerisinde boşalması erken boşalma olarak belirlenmektedir. Aynı şekilde cinsel ilişki sırasında kişinin boşalamaması ya da çok geç bir süre içerisinde boşalması da geç boşalma durumunu oluşturmaktadır.

 Geç ve Erken Boşalma Nedenleri?

 Her sağlık sorunu içerisinde kişide bulunan diğer sağlık soruları ya da psikolojik durumları etkili olmaktadır. Erken ve geç boşalma durumu içerisinde kişilerde belirlenen sorunları gözlemlenerek tedavi altına alınmaktadır. Kişiler içerisinde en çok geç ya da erken boşalma durumunu psikolojik etkenler oluşturmaktadır. Kişinin stres ve sinir altında olması, cinsel ilişki esnasında sürekli olarak tedirginlik yaşaması durumları psikolojik etken olarak boşalma sürecini etkilemektedir. Ayrıca çevresel faktörler içerisinde kişiyi cinsellik içerisinde strese sokan durumlarda süreç içerisinde önemli olmaktadır.

 Kişilerin cinsel sağlık sorunlarında psikoloji haricinde farklı durumlardan kaynaklı problemler oluşabilmektedir. Daha çok hormonal etki olarak gözlenen edrokrin etkiler kişilerde geç ya da erken boşalma olarak kendisini gösterebilmektedir. Belirtilen durum içerisinde guatr ve troit sistemlerindeki sorunlu çalışma sistemleri kişinin cinsel yaşamını etkileyen durumlar arasındadır.

 Erken ve Geç boşalmaya Sebep Olan Rahatsızlıklar

 Sağlık sorunları içerisinde belirli durumlar diğer sağlık sorunlarını tetikleyebilmektedir. Erken ve geç boşalma gibi cinsellik içerisinde oluşan sorunlar da belirli sağlık sorunlarından ortaya çıkabilmektedir. Kişide bulunan şeker hastalığı geç ve erken boşalma durumunu en çok etkileyen rahatsızlıklardan birisi olmamaktadır. Şeker rahatsızlığı diğer adı ile diyabet kişilerin cinsel organlarında sorunlar oluşturabilmekte ve boşalma sırasında kişiler rahatsızlık yaşayabilmektedir.

 Hormonal bozukluklar da kişinin erken ya da geç boşalmasına neden olabilen sağlık sorunları içerisinde yer almaktadır. Hormonların ve troid bezlerinin çalışmasında oluşan rahatsızlıklar testosteron hormonlarındaki bozuklukları ortaya çıkarmaktadır. Testosteron hormonundaki belirli değerlerin düşük olması durumu esnasında da kişiler cinsel yaşamlarında sorunlar yaşayabilmektedir.

 Erken ve Geç Boşalma Tedavisi

 Sağlık sorunları içerisinde kişilerin rahatsızlıklarının belirtileri ve oluşum sebepleri gözlenmektedir. Kişilerde bulunan sorunlar ile birlikte nedenleri ortaya konarak tedavi durumları oluşturulmaktadır. Erken ve geç boşalma gibi cinsellik ile ilgili sağlık sorunlarında da tanı konması tedavinin etikli olması için geçerli durumlardan olmaktadır. İlk olarak kişilere sunulan tedaviler içerisinde ilaç tedavisi bulunmaktadır. Hemen her sağlık sorunu içerisinde ilaç ile sorunun çözümü giderilmeye çalışılmakta ve yüksek bir oran ile sorun çözümlenmektedir. Cinsel ilişki sırasında kişilerin rahat edebilmesi için gerekli diğer ürünlerin kullanımı da tedavi için önemli olmaktadır.

 Erken ve Geç Boşalma Tedavisinde Spor ve Egzersiz ​​​​​​​

 Spor cinsel yaşam gibi kişilerin belirli diğer sağlık sorunlarında tedavi edici bir etkiye sahip olmaktadır. Farklı bir sağlık sorunu bulunmadığı taktirde erken boşalma tedavisi içerisinde egzersizlerin eksiksiz ve düzenli yapılması tedavi sürecini hızlandırmaktadır. Geç boşalma durumu içerisinde de kişilerin spor ve düzenli egzersiz yapması sağlık durumu iyileştirmektedir.

 İlaç tedavisi gibi kişilerin kullandığı tedavi edici malzemeler içerisinde egzersiz iyileşme sürecini hızlandırmaya katkı sağlamaktadır. Cinsel yaşam içerisinde kişilerin erken ve geç boşalma sürecine düzenlemesi için prezervatif kullanımı önemli bir durumu oluşturmaktadır. Sağlıklı bir cinsel yaşam içerisinde egzersizler hormonal bozukluklarında önüne geçebilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir